klimatyzacja-do-domu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na montaż profesjonalnego zestawu klimatyzacji zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Szereg zalet płynący z użytkowania klimatyzacji sprawia, że oprócz chłodnego powietrza do wnętrza budynku przedostaje się czyste i świeże powietrze pozbawione zewnętrznych zanieczyszczeń. Co zatem warto wiedzieć o układach filtrujących nowoczesnych klimatyzatorów i jakie rozwiązanie zapewnia maksymalną ochronę mieszkańcom?

Klimatyzacja to nie tylko chłodne powietrze

Od wielu lat panuje błędne przekonanie, że jedyną rolą klimatyzatorów jest wtłaczanie chłodnego powietrza – prawdą jest jednak, że obecnie produkowane klimatyzatory posiadają zaawansowane technologicznie systemy filtrujące, które skutecznie oczyszczają pozyskane z zewnątrz powietrze. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w szczególności w dużych aglomeracjach miejskich, jak również w silnie zurbanizowanych strefach, które zmagają się chociażby ze smogiem. Oprócz tego, świeże powietrze skutecznie powstrzymuje różnego rodzaju pyłki oraz inne substancje, które wpływają negatywnie na stan zdrowia osób zmagających się z alergią lub innymi infekcjami dróg oddechowych. Jednym z wiodących producentów, którego klimatyzatory posiadają nowoczesne i zaawansowane systemy filtracji jest japoński producent Toshiba. Szeroka gama wymienników ciepła posiada różnorodne systemy oczyszczające, które neutralizują szkodliwe substancje oraz przykre zapachy.

Pierwszym systemem, który znajduje się na wyposażeniu klimatyzatorów Toshiba jest stosowany od lat system samooczyszczania, który zapobiega tworzeniu się różnego rodzaju wirusów i bakterii wewnątrz układu chłodzącego. Silna i skuteczna ochrona wpływa korzystnie na samopoczucie domowników, którzy mogą cieszyć się świeżym i czystym powietrzem w domu przez cały czas. Oczywiście warto wspomnieć, że każda klimatyzacja wymaga regularnych prac serwisowych, dzięki którym zwiększa się jej żywotność – zachowując przy tym pierwotne właściwości urządzenia.

Nowoczesne rozwiązania gwarancją czystego powietrza

Oprócz wspomnianej zdolności samooczyszczania klimatyzatory posiadają rozbudowane systemy wieloetapowej filtracji pozyskanego z zewnątrz powietrza. W przypadku modelu Seiya można wyróżnić aż dwa rodzaje filtracji mechanicznej. Następnym dostępnym w sprzedaży urządzeniem jest klimatyzator Shorai – jedną z jego funkcji jest filtracja powietrza poprzez filtry IAQ, które odpowiadają za ozonowanie powietrza. Proces ozonowania z racji swej skuteczności niweluje wszystkie niebezpieczne dla zdrowia substancje. Dla nieco bardziej wymagających użytkowników marka Toshiba stworzyła dedykowany model Shorai+, który oprócz opisywanych wcześniej systemów posiada dodatkowe rozwiązanie w postaci filtra plazmowego, które oferuje możliwość jonizacji powietrza. System skutecznie zwalcza różnego rodzaju pyły i roztocza znajdujące się na zewnątrz. Oprócz tego swoją uwagę warto skierować na najwyższy model klimatyzatorów w ofercie Toshiba – Daiseikai 9 – który oprócz jonizacji powietrza wyróżnia się wysoką energooszczędnością.

Tego typu rozwiązania sprawiają, że korzyść płynąca z montażu klimatyzacji na prywatny użytek jest wielowymiarowa. Dostępne w dystrybucji klimatyzatory są przyjazne w użytkowaniu, a dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oferują możliwość zdalnego sterowania za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej na takie urządzenia jak smartfon lub tablet.

Urządzenia, dzięki niskiemu zużyciu energii elektrycznej nie obciążają domowego budżetu, a wysoka wydajność pracy gwarantuje skuteczną pracę w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. W celu wybrania najkorzystniejszego rozwiązania warto skonsultować się z profesjonalną firmą, która nie tylko pomoże dobrać optymalne rozwiązanie, ale także zapewni montaż urządzeń wraz z późniejszym serwisem mechanicznym. 

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa