lustra-na-wymiar

Właściciele mieszkań w stylu loftowym powinni mieć świadomość, że tego typu aranżacja pomieszczeń wymaga dopasowania i dopracowania wszystkich elementów wyposażenia. Zasada ta obowiązuje także w przypadku doboru luster. Mieszkania loftowe zazwyczaj posiadają duży metraż i kubaturę, dlatego też ozdobienie ich lustrami na wymiar może dodatkowo wpłynąć na atrakcyjność tej przestrzeni.

 

Lustra na wymiar do mieszkań industrialnych – jak dobrać te elementy wyposażenia?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wielu wnętrz są lustra. Produkty te są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Można zdecydować się na wyroby posiadające ramę lub jej modele pozbawione. Główną zaletą luster na wymiar jest to, że optycznie powiększają przestrzeń, pełnią funkcję dekoracyjną, jak również mogą być montowane na ścianach wykonanych z różnych materiałów.

Właściciele pomieszczeń loftowych również mają możliwość ozdobienia tej przestrzeni odpowiednio dobranymi lustrami na wymiar. Produkty te mogą znaleźć się nie tylko w łazienkach czy przedpokojach, ale w salonach i sypialniach. Mieszkania w stylu loftowym mogą być zaprojektowane w typie open space, gdzie otwarta przestrzeń podzielona jest na strefy pełniące funkcję kącika jadalnego, kuchni, sypialni, jak również salonu, w którym podejmuje się gości. W takiej przestrzeni lustra loftowe mogą być elementem wyposażenia znajdującym się na podłogach.

Warto wspomnieć, że lustra na wymiar do loftów mogą podkreślać, a nawet eksponować znajdującą się tam roślinność, która ma za zadanie nadać tej surowej nieco stylistyce odrobiny ciepła i przytulności. Lustra na wymiar do loftów mogą być wyposażone w dodatkowe oświetlenie, co ułatwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w łazience czy w sypialni.

Celowo postarzane lustra do loftów

Osoby dysponujące przestrzenią mieszkalną zaprojektowaną w stylu industrialnym, powinny mieć na uwadze, że decydując się na lustro w ramie, powinno ono współgrać kolorystycznie i stylistycznie z estetyką takiego wnętrza. W przypadku loftów sprawdzą się lustra celowo postarzane. Będą one współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia tej przestrzeni w postaci drewna, na którym znajdują się sęki, celowe uszkodzenia, a także przebarwienia powstałe w miarę upływającego czasu.

Celowo postarzane lustra dedykowane właścicielom loftów, spełnią swoje podstawowe zadanie, jak również staną się stylowym elementem dekoracyjnym, który będzie komponował się z podstawami mebli i zdobieniami wykonanymi na przykład ze stali oksydowanej. Charakterystyczne lustra do loftów mogą z powodzeniem współgrać z meblami znajdującymi się w tak zaaranżowanym mieszkaniu.

Można zdecydować się na lustra do loftów celowo postarzane w kształcie okrągłym lub prostokątnym czy wkomponowane w ramę w kolorze matowej czerni. Z uwagi na to, że lofty są mieszkaniami, w których często pojawiają się materiały budowlane w postaci cegły czy betonu architektonicznego, lustra dopasowane do tej przestrzeni nie muszą posiadać ram. Śmiało można je zawiesić bezpośrednio na ścianie ceglanej.

 

Lustra na wymiar do loftów

Właściciele mieszkań loftowych mogą wyposażyć swoją przestrzeń użytkową w lustra na wymiar do przedpokoju. Mogą to być produkty długie i stosunkowo wąskie. Świetnym rozwiązaniem są lustra stojące, które można wkomponować w hol lub przedpokój loftowy. Te elementy wyposażenia można umieścić nieopodal szafek, komód bądź też innych mebli, przeznaczonych do przechowywania drobnych przedmiotów, butów czy okryć wierzchnich.

Lustra na wymiar do loftów są produkowane ze szkła Optiwhite lub Float. Natomiast rama współgrająca ze stylistyką industrialną powinna być wykonana z trwałych i odpornych na rdzewienie materiałów, co pozwala na zawieszenie oprawionego w nią lustra również w pomieszczeniach, gdzie panują niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym para wodna bądź wilgoć. W przestrzeni loftowej typu open space, lustra na wymiar podobnie jak dywany, mogą być sposobem na oddzielenie poszczególnych stref i podkreślenie ich funkcji. To rozwiązanie sprawdzone, dzięki któremu można zaakcentować charakter przestrzeni.

Lustra na wymiar do loftów to elementy wyposażenia wnętrz, które pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Produkty te mogą podkreślić charakter tej aranżacji, jak również sprawić, że stanie się ona mniej surowa. Lustra do pomieszczeń industrialnych z powodzeniem mogą także posłużyć do wydzielenia wybranej strefy, szczególnie gdy dysponuje się mieszkaniem typu open space.

źródło: szklarzokuniew.pl – szklarz Warszawa