deweloper-lomianki

Wybór własnych czterech kątów wymaga przeanalizowania wielu kwestii, związanych między innymi z metrażem, lokalizacją czy też ceną. Nie bez znaczenia jest również sposób wykonania budynku, w którym przyjdzie nam mieszkać.

Nie wszyscy zwracają uwagę na to, z jakich technologii korzystała firma budowlana stawiająca osiedlę lub pojedynczy budynek mieszkalny. Tak się jednak składa, że ma ona ogromny wpływ na komfort codziennego życia, jak również na szeroko rozumianą przystępność lokalu. Właśnie dlatego tak bardzo cenione są tak zwane mieszkania nowoczesne. Wysokiej klasy materiały, a także wszelkiego rodzaju technologie, tworzą oszczędne, ekologiczne i wygodne miejsce do życia.

Czy jednak warto inwestować pieniądze w takie mieszkania? Poniżej przedstawiamy najważniejsze argumenty „za”. Być może pomogą Wam one w podjęciu ostatecznej decyzji.

Niższe koszty utrzymania w nowoczesnych mieszkaniach

Budynki energooszczędne powstają nie tylko w dużych miastach, ale również w tych nieco mniejszych. Doskonałym tego przykładem są chociażby nowe mieszkania w Łomiankach, w budowie których stosowane są najnowsze techniki izolacji energetycznej. W doskonały sposób redukują one straty cieplne, dzięki czemu poszczególne pomieszczenia w zimie nie muszą być tak mocno dogrzewane, jak to często bywa w przypadku starego budownictwa.

Równie korzystna sytuacja jest w lecie, kiedy to mieszkańcy mogą cieszyć się sprawną, dobrze przemyślaną wentylacją. Rozwiązania tego typu znacząco zmniejszają koszty utrzymania mieszkań. Oszczędzamy na ogrzewaniu, klimatyzacji, a także na oświetleniu, jeśli postawimy na lokale z dużymi oknami, zapewniającymi naturalne doświetlenie pomieszczeń.

Swoboda aranżacyjna

Nowoczesne mieszkania na sprzedaż powstają zupełnie inaczej, niż jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. Obecnie większy nacisk kładzie się na funkcjonalny rozkład pomieszczeń, dzięki któremu możliwości dostosowania lokalu do własnych potrzeb i wymagań są znacznie większe.

Brak w nowoczesnym budownictwie błędów polegających między innymi na przygotowywaniu ciasnych powierzchni, trudnych do zagospodarowania. Na przykład w postaci długich, wąskich korytarzy lub mikroskopijnych pokojów. Dominują przestrzenie otwarte, ustawne, które znacznie łatwiej umeblować.

Udogodnienia w nowoczesnych mieszkaniach

Wymagania klientów cały czas rosną, dlatego deweloperzy starają się wsłuchiwać w ich potrzeby, proponując wiele udogodnień, dzięki którym zarówno mieszkania, jak i całe osiedla zyskują na prestiżu. Na co możemy liczyć w przypadku nowoczesnych inwestycji?

  • Dostęp do lokali usługowych – bardzo często znajdują się one w budynku mieszkalnym (na przykład parterze). Zazwyczaj są to sklepy, piekarnie, restauracje i przedszkola.
  • Szybkie, nowoczesne windy – w starych budynkach wielokondygnacyjnych często stanowią problem. Poruszają się wolno i często ulegają awariom. W nowoczesnym budownictwie takich problemów nie ma.
  • Balkony i tarasy – w wielu przypadkach stanowią standard, z którego deweloperzy nie chcą rezygnować. Wręcz przeciwnie – w nowoczesnych mieszkaniach ich powierzchnia staje się coraz większa. Dzięki temu zyskujemy kolejne miejsce relaksu.
  • Antresole – przygotowywane zwłaszcza w budynkach kilkukondygnacyjnych. Liczyć na nie mogą przede wszystkim mieszkańcy najwyższych pięter.
  • Ogrodzenie – osiedle zamknięte gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego warto z tego skorzystać.
  • Tereny zielone – deweloperzy dbają o to, aby było ich jak najwięcej, dlatego mieszkańcy często mogą liczyć na place zabaw, ogródki, a nawet na własne jeziorka. W ten sposób czas spędzony na terenie osiedla staje się znacznie przyjemniejszy.

Samowystarczalne, nowoczesne osiedla mieszkaniowe powoli stają się standardem. Warto więc mieć na uwadze wszelkie zalety, jakie ze sobą niosą. Pozwolą nam one podjąć lepszy wybór własnego miejsca do życia.

Źródło: SŁAWBUD – deweloper Łomianki