zaslepki

Zaślepianie otworów technologicznych pełni ważną funkcję, bowiem poprawnie zakryty otwór skutecznie uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza maszyny zewnętrznych czynników, w tym wilgoci i innych substancji wpływających na zwiększone tempo zużywania się materiałów. W celu skutecznego zaślepienia otworów technologicznych warto zapoznać się z ofertą produktów marki EIS, które dzięki swojej różnorodności zapewnią całkowitą ochronę.

Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom – profesjonalne zaślepki firmy EIS

Praktyczne zastosowanie zaślepek otworów technologicznych sprawdza się w wielu gałęziach przemysłowych – jednym z przykładów może być przemysł motoryzacyjny, lotniczy, a także morski. Zaślepki wykorzystywane są także w układach hydraulicznych oraz pneumatycznych zapewniając całkowitą szczelność – również pod obciążeniem. Wykonane z najlepszej jakości materiałów są odporne na wszelkie zewnętrzne czynniki, dzięki czemu cechują się niezwykle długą żywotnością.

Opracowany przez producenta zaślepek EIS system sprawia, że po montażu jej wewnętrzna kulka ulega dopasowaniu do ściśniętej zewnętrznej ścianki otworu zapewniając skuteczną ochronę.  To, co charakteryzuje produkty tej marki to ogromna odporność, która w połączeniu z niskim kosztem zakupu sprawia, że jest to zaufane i cenione przez klientów rozwiązanie.

Co ważne, decydując się na montaż zaślepki nie ma potrzeby dodatkowej, specjalistycznej obróbki, która ze względu na swoją precyzję i złożoność generuje dodatkowe koszty – w ten sposób wybierając zaślepki EIS klient zyskuje najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie. Niewątpliwie ogromną zaletą prezentowanych rozwiązań jest łatwy i szybki montaż, który nie wymaga gwintowania. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja zaślepek sprawia, że są one w stanie odeprzeć ciśnienie o naporze do 2758 bar – zasługą tak świetnego wyniku jest specjalna konstrukcja, bowiem każda zaślepka jest wykonana z jednego kawałka metalu co niweluje ewentualne osłabienie konstrukcji i równomiernie rozkłada energię naprężeń. Uniwersalność produktu pozwala także na montaż w oparciu o maszyny CNC, które zapewniając całkowitą precyzję skutecznie zasklepiając dany otwór technologiczny.

Uniwersalność i różnorodność zaślepek EIS

W przypadku omawianego rozwiązania producent oferuje szeroki wachlarz modeli zatyczek, które z łatwością dopasują się do średnicy danego otworu – w przypadku jednak, gdy dany otwór wymaga zaprojektowania i wyprodukowania dedykowanej zaślepki, producent oferuje taką usługę – dostosowaną wprost do preferencji zamawiającego. Stanowi to ogromne ułatwienie, bowiem dzięki temu rozwiązaniu klient nie jest narażony na różnego rodzaju koszty poboczne.

Długa żywotność zatyczek pozwala pełnić im kilka funkcji jednocześnie – oprócz zakrycia przestrzeni otworu, zatyczka zapewnia izolację i trwałą ochronę. Na uwagę zasługuje także szybki i prosty montaż – w celu poprawnej instalacji zatyczki należy skierować jej zaokrągloną część do gniazda i delikatne wcisnąć do wewnętrznej strony otworu. Należy pamiętać, by starannie dobrać rozstaw zaślepki do wymaganego otworu – tylko w ten sposób zaślepka zapewnia trwałą ochronę. Montaż zaślepki może odbyć się przy użycia młotka, jak również innego narzędzia zapewniającego trwały docisk do podłoża – jak wspomniano już wcześniej istnieją także zaślepki pozwalające na ich montaż za pomocą zautomatyzowanych maszyn CNC.

Prezentowane rozwiązanie pełni bardzo ważną funkcję, bowiem wpływa na sprawne działanie wielu ważnych układów, które przekładają się na bezpieczeństwo użytkowania. Korzystając z narzędzi EIS klient zyskuje pewność, że zatyczki spełnią swoje podstawowe zadanie, gwarantując bezawaryjne użytkowanie przez długi czas. Szeroki asortyment oraz możliwość skonstruowania narzędzia dopasowanego do potrzeb klienta sprawia, że jest to sprawdzone i zaufane rozwiązanie od lat. W celu wybrania odpowiedniej zaślepki warto także skonsultować się z ekspertem, który pomoże wybrać odpowiedni rodzaj produktu. 

Źródło: S.T.M – Systemy i Technologie Mechaniczne