trening-online

 Nie każdy ma czas i chęci, by regularnie odwiedzać siłownię. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie mogą skorzystać z usług treningu personalnego. Mogą być one bowiem świadczone przez internet. Ćwiczenia odbywają się wtedy w dowolnie wybranym miejscu.

Najnowsze rozwiązania technologiczne nie ominęły szeroko rozumianego sportu. Mowa tu nie tylko o konkretnych dyscyplinach, ale również o działalności prowadzonych przez trenerów personalnych. Rozbudowane platformy treningowe zdecydowanie ułatwiają przygotowanie planów ćwiczeń, monitorowanie własnych osiągów oraz celów, do jakich warto dążyć.

Do tego dochodzą usługi treningu online, kierowanego głównie do osób, które potrzebują pomocy specjalisty, ale nie są w stanie do niego dotrzeć. Czy to przez odległość czy po prostu napięty terminarz.

Trener personalny online – na czym polega?

Jak można się domyślić, wszystkie kwestie związane z treningiem odbywają się w sposób zdalny. Ze względu na fakt, że trener nie ma z nami kontaktu, musimy przekazać mu wszystkie istotne informacje związane z naszymi potrzebami, możliwościami oraz stanem zdrowia. Niekiedy wymaga to wykonania specjalnego testu sprawnościowego – od jego wyniku zależy, jaki pakiet ćwiczeń zostanie przygotowany.

Oczywiście będzie on wyglądał zupełnie inaczej, gdy liczy się dla nas przede wszystkim odchudzanie, a gdy chcemy uporać się z bólem pleców (ćwiczenia na kręgosłup etc.) czy też innego typu dolegliwościami.

Gdy w końcu wszelkie formalności zostaną załatwione, a pierwszy wywiad będziemy mieli już za sobą, otrzymamy specjalny pakiet ćwiczeń. Trener personalny opracowuje go konkretnie pod nas, dlatego możemy być pewni, że doprowadzą nas one do wcześniej obranego celu.

To jednak nie wszystko. Trener online prowadzi też same ćwiczenia za pośrednictwem internetu. Dzięki temu może on ocenić, czy wykonujemy je prawidłowo i czy jesteśmy w stanie wytrzymać wybrane obciążenia. To oczywiście także doskonała okazja do wszelkich konsultacji związanych z ćwiczeniami, jak również innymi kwestiami dotyczącymi zdrowego trybu życia – dietą, regeneracją etc.

Zalety treningu personalnego online

Usługi świadczone przez internet cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Głównie wśród osób, które dużo pracują i nie mają czasu na regularne odwiedzanie siłowni. Trudno się temu dziwić – korzyści, na jakie możemy liczyć w przypadku tak wykonywanych ćwiczeń, jest sporo.

  • Trening w domu – znajdujemy się we własnym środowisku, dobrze nam znanym miejscu, dlatego nie musimy obawiać się oceniających spojrzeń innych trenujących.
  • Oszczędność czasu – nie tracimy cennych minut na stanie w korkach i na przebijanie się przez miasto komunikacją miejską. Wystarczy nam laptop i dostęp do internetu.
  • Własne tempo – jeśli stawiamy na indywidualne ćwiczenia, na podstawie planu przygotowanego przez trenera, jesteśmy w stanie dostosować tempo do własnych potrzeb i możliwości. Jeśli jednak potrzebna nam będzie motywacja i dyscyplina, zawsze możemy połączyć się z trenerem online.
  • Dostęp do konsultacji – jak już zostało wspomniane, kontakt internetowy pozwala nam skorzystać z bogatej wiedzy trenera, który chętnie podzieli się swoją wiedzą na temat ćwiczeń czy też odżywiania.

Kto nie powinien korzystać z treningu online?

Pomimo wielu zalet, omawiane usługi mają również swoje wady. Ta najpoważniejsza dotyczy braku bezpośredniego kontaktu z trenerem. Jest to niekorzystne zwłaszcza wówczas, gdy zmagamy się z dysfunkcjami narządu ruchu czy też innego rodzaju dolegliwościami. W takiej sytuacji niezbędny jest trening stacjonarny, w trakcie którego specjalista jest w stanie nas stale kontrolować i dostosowywać obciążenie.

Oczywiście zawsze można połączyć jedno z drugim. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby po kilku wizytach na siłowni lub sali treningowej przestawić się na ćwiczenie online. Oczywiście po konsultacjach z trenerem. Dzięki temu skorzystamy z zalet obu metod treningowych.

Źródło: Wytwórnia Sylwetki – trener personalny